Uyanış Dizisi Mansur Kim? Gerçek ismi
Uyanış Dizisi Mansur Kim? Gerçek ismi

Uyanış Dizisi Mansur Kim? Gerçek ismi

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Mansur şahsiyetini canlandıran Nizamettin Özkaya ve Mansur kişiliğinin tarihteki konumu ve yeri hakkında ayrıntılara haberin devamından ulaşabilirsiniz. 
Uyanış Dizisi Mansur Kim? Gerçek ismi

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi tüm coşkuyu ile devam ederken Nizamülmülk Baş Daiyi bulmak Mansur’a tuzak kurar. Fatimilerin ehemmiyetli bir adı olan Mansur ’u rehin alır. Cingözlüğü ile Nizamülmülk’ü oyuna getirir. Beğenilen tarihi dizide Nizamettin Özkaya Mansur rolü ile ekranlara geliyor. 

Uyanış Selçuklu Dizisi Mansur Kim?

Uyanış Selçuklu Dizisi Mansur şahsiyetini canlandıran Nizamettin Özkaya Isparta şehrinde 1979 yuılında dünyaya gelmiştir.  80 kilogram ağırlığında olan oyuncu  183 cm boyundadır. 2018 senesinde tarihi dizi olan Mehmetçik Kut ’ül Amare dizisinde rol almıştır.
Bu dizi ile birlikte tarihi dizilerin bırakılmaz adları arasında yer alamyı başaran oyuncu Payitaht ve Kuruluş Osman dizilerinde rol almıştır. Son olarak Arıza Dizisinde oynayan oyuncunun rol aldığı dizi ve projeler ise şunlardır. 
 
Nizamettin Özkaya Dizileri ve Filmleri 
Uyanış Büyük Selçuklu Mansur – 2020
Arıza – 2020
Kuruluş Osman – 2020
Ferhat ile Şirin – 2019
Araf 3 Öğretmen – 2019
Şampiyon – 2019
Payitaht Abdülhamid – 2019
Mehmetçik Kut ’ül Amare – 2018 / 2019

Uyanış Selçuklu Dizisi Mansur Tarihte Kim?

Bir çok tarihi şahsiyetin tarihi dizilerde adları birebir aynı olmaktadır. Bunun yanında senaryolar gereği bazı şahsiyetler tarihte yaşamamış şahıslarda olmaktadır. Uyanış Dizisi Mansur şahsiyeti hakkında tarihi kaynaklarda ayrıntılı balakalara tesadüfemesek de bu mevzuda ayrıntılı balaka sahibi olanların yorum alanından yazmalarını beklemekteyiz. 
Uyanış Dizisi Faysal şahsiyeti hakkında ayrıntılara için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın