Uyanış Dizisi Korkut Ata Kim? Gerçek ismi
Uyanış Dizisi Korkut Ata Kim? Gerçek ismi

Uyanış Dizisi Korkut Ata Kim? Gerçek ismi

Uyanış Dizisi Korkut Ata Kim? 

Uyanış Büyük Selçuklu Korkut Ata rolünü canlandıran oyuncunun reel ismi Ertuğrul Postoğlu Malatya şehrinde  01 Ocak 1967 tarihinde dünyaya gelmiştir. İstanbul şehrinde  Kabataş Erkek Lisesinden mezun olmuştur.  İlkay Özdin Postoğlu ile konutlu olan oyuncunun Hikaye ve Zeynep isminde iki kızı vardır.
Oyunculuğun yanı gizeme seslendirme sanatçısıdır. Dizi kariyerine 2014- 2016 sezonunda yayınlanan Paramparça dizisinde başlamıştır. Şimdilerde Uyanış Dizisi Korkut Ata rolü ile ekranlara gelen oyuncu daha evvel de tarihi dizilerden olan Diriliş Dizisinde Bahadır Bey rolünü canlandırmıştır. 

Uyanış Korkut Ata Tarihte Kim? Dede Korkut 


Uyanış Dizisi Korkut Ata kişiliği ile dizide yer alan kişilik hakikatinde Dede Korkut olarak bildiğimiz tarihi şahsiyettir.  Oğuz Türklerinin daha önceki destanlarında gururlandırılmış olan şahsiyettir. Dede Korkut öyküleri ile efsane olan Bilge bir şahsiyettir. 
Dede Korkut; destan, hikâye ve masal anlatımlarında gururlandırılan, köklerini göçebe bozkır yaşamının ananelerinden alan ve hâlen yerleşik yaşamın yevmiye pratiklerinde kendine yer bulan; doğum, evlenme ve vefat ananelerine yansımış özlü lafları, anlatımları, müzik aletleri ve ezgileri ile cemiyet yaşamında ehemmiyetli bir yeri olan yarı efsanevi bir bilgedir.
Jyanış Dizisi Korkut Ata Kim? Gerçek ismi

 

Uyanış Selçuklu Dizisi Korkut Ata hakkında balakalar verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Uyanış Selçuklu Dizisi Ebul Kasım hakkında ayrıntılar için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın