Uyanış Dizisi Gevher Hatun Kim? Gerçek ismi
Uyanış Dizisi Gevher Hatun Kim? Gerçek ismi

Uyanış Dizisi Gevher Hatun Kim? Gerçek ismi

Uyanış Dizisi Gevher Hatun Kim? Asıl İsmi

28 Eylül’de Trt ekranlarında başlayacak olan yeni dizi Uyanış merakla bilave ediliyor. Gevher Hatun Kim? Asıl ismi ve dizideki ve Tarihteki Rolü hakkında  merak ettiğiniz her şeyi yazımızın devamında bulabilirsiniz.
Uyanış dizisi Gevher Hatun asıl ismi Leyla Feray’dır. 8 Mayıs 1993 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Yüksek öğrenimini ise Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar bvefatında bitirdi. İlk oyunculuk tecrübesini ise Ben Onu Çok Hoşlandım dizisinde yaşadı.
Uyanış Dizisi Gevher Hatun Kim? Gerçek ismi

Tarihte Gevher Hatun Kim?

Uyanış dizisi Gevher hatun Şerafet tin Lala’nın kızıdır. Ayrıca İslam bilginlerinin en ehemmiyetli adlarından olan Mevlana Celalettin’i Rumi’nin 1225 senesinde evlendiği ilk eşi olan Gevher Hatun iki oğlu vardır. 
Mevlana Celalettin’i Rumi ve Gevher hatunun Sultan veled ve Alaeddin Çelebi isminde iki oğlu olmuştur. Mevlana Celalettin’i rumi ikinci konutluluğunu Gevher hatunun ölümünden seneler sonra Kerra Hatun ile yapmıştır. Uyanış Selçuklu Dizisi Elçin Hatun hakkında ayrıntılar için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Uyanış Gevher Hatun Leyla Feray Kariyeri 

Uyanış Dizisi Gevher Hatun rolü ile ekranlara gelmeye hazırlanan Leyla Feray 2014 senesinde Paşa gönlüm adlı dizide  Türkan kişiliğini canlandırmıştır. 2015 senesinde Ömrüm Suskun Bir çığlık adlı projede Nağme rolünü canlandırmıştır. 
Leyla Feray Uyanış dizisinden evvel yeniden bir tarihi dizide rol almıştır. 2017 Senesinde Muhteşem Asır Kösem dizisinde oynamıştır. 
Uyanış Dizisi Gevher Hatun Kim? Gerçek ismi

Uyanış: Büyük Selçuklu Gevher Sultan – 2020
Ottoman Rising Huma Hatun – 2020
Kardeşim Benim 2 Leyla – 2017
Muhteşem Asır Kösem Ayşe Sultan – 2016 / 2017
Üç Dost – 2015
Paşa Gönlüm – 2014
Ben Onu Çok Hoşlandım Sinem – 2013
Uyanış Dizisi Gevher Hatun rolünü canlandıran Leyla Feray hakkında hazırladığımız yazımızın burada sonuna geldik. Oyuncu ve dizi hakkında yorumlarınızı bekliyoruz. 

Bir cevap yazın