Uyanış Dizisi Ebul Kasım Kim? Gerçek ismi
Uyanış Dizisi Ebul Kasım Kim? Gerçek ismi

Uyanış Dizisi Ebul Kasım Kim? Gerçek ismi

Uyanış Dizisi Ebul Kasım Kim?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Ebul Kasım kişiliğini canlandıran oyuncunun gerçek ismi Emre Erçil 17 Mayıs 1971 senesinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Tiyatro eğitimlerini Bilkent Üniversitesinde bitirmiştir. 1,81 cm. boyunda ve 77 kilo ağırlığındadır. 
Uyanış Dizisi Ebul Kasım rolünü canlandıran Emre Erçil  kariyerine 2010 senesinde Bahri şahsiyeti ile Behzat Ç dizisi ile başlamıştır. 2014 senesinde Ulan İstanbul adlı dizide tefeci kişiliğine hayat vermişti. 
2015 seneyi Emre Erçil için tarihi dizilerin zirve yaptığı bir sene olmuştur. Muhteşem Asır dizisinde Reyhan Ağa rolünü canlandıran oyuncu aynı sene Diriliş Ertuğrul dizisinde Arıkbuka kişiliğini oynadı. İçerde adlı dizide avukat rolü ile ekranlara gelen oyuncu İçimdeki Fırtına adlı dizide Fikret kişiliğini canlandırmıştır.

Uyanış Selçuklu Ebul Kasım Tarihte Kim?

Uyanış Selçuklu Dizisinde Ebul Kasım bir vali olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarihi kaynaklarda  Ebu’l-Kasım Anadolu Selçuklu Devleti ’nin ilk yarıyılında İznik valisi olduğu dedikodu edilmektedir. 
Süleyman Şah doğu seferine çıkarken akrabası Ebu-l Kasım ’ı devletin başına vekili olarak atamıştı.
Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Ebul Kasım hakkında balakalar verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Hoşlanılarak izlenen tarihi dizide Yorgos hakkında ayrıntılı balakalar için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.
 
Uyanış Dizisi Ebul Kasım Kim?

Bir cevap yazın