Uyanış Dizisi Baş Hatun Zübeyde Gerçek ismi?
Uyanış Dizisi Baş Hatun Zübeyde Gerçek ismi?

Uyanış Dizisi Baş Hatun Zübeyde Gerçek ismi?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Baş Hatun  Zübeyde rolünü canlandıran Sezin Akbaşoğulları hakkında ayrıntılar haberin devamında… 
 

Uyanış Dizisi Baş Hatun Zübeyde Gerçek ismi?

Beğenilen tarihi dizi Uyanış Büyük Selçuklu dizisinde Baş Hatun değişti. Sultan Melikşah ’ın eşi Terken Hatun Baş hatun olduktan sonra devlet işlerine karışmaya başlaması onu Baş Hatunluktan etti . Vazifeden alınan Terken Hatun’un yerine ise Zübeyde Hatun getirildi. 
Uyanış Dizisi Yeni Baş Hatun Zübeyde Hatun Sultan Melikşah ’ın ilk eşidir. Beryaruk ’un annesi ve Çağrı Beyin kızıdır.  olan Zübeyde Hatun rolü ile dizide yer alacak olan Sezin Akbaşoğulları’nı tanıyalım. 

 Uyanış Dizisi Baş Hatun Zübeyde Kim? 

Uyanış Dizisi Baş Hatun Zübeyde şahsiyetini canlandıran oyuncunun reel ismi Sezin Akbaşoğulları İzmir şehrinde  1981 senesinde dünyaya gelmiştir.  Bilkent Üniversitesi Tiyatro bvefatı mezunudur. 1.64 metre boyunda ve 54 kilo ağırlığındadır. 
Şimdilerde Uyanış Selçuklu Dizisinde Zübeyde Hatun şahsiyeti ile rol alan Zenin Akbaşoğulları bir çok dizi ce filmde rol almıştır. Son olarak Kırmızı Oda dizisi Hediye rolü ile ekranlara gelen oyuncu Ağlama Anne ve Babamın Günahları dizilerinde başrol oynamıştır. 

Bir cevap yazın