Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun Kim?
Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun Kim?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun Kim?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun Kim?

Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun şahsiyetini canlandıran oyuncunun asıl ismi Sevda Erginci İstanbul 3 Ekim 1993 doğumludur. Terazi burcu olan oyuncu  1.65 cm boyunda ve 50 kilogram ağırlığındadır. Ufak yaşlardan itibaren tiyatro ile ilgilenmiştir. Şimdilerde Uyanış Dizisi Turna Hatun rolü ile ekranlara gelecek olan Sevda Erginci İlk olarak Koyu Kırmızı dizisi ile ekranlara merhaba demiştir. 
Trt ekranlarında yayınlanacak  Büyük Selçuklu Dizisinde Turna Hatun rolü ile ekranlara gelmeye hazırlanan Sevda Erinci 2012 senesinde Koyu Kırmızı dizisi sonrasında aynı sene Lamia kişiliği ile Veda adlı dizide oynadı. Karagül dizisinde Ayşe kişiliği sonrasında Nazlı adlı Sinema filminde yer aldı. 
Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun Kim?Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun Kim?2016 senesinin beğenilen dizisi Hayat Bazen Tatlıdır’da Sevda rolünü oynadı. Canlandırdığı Ayperi kişiliği ile Ver Elini Aşk Dizisinde rol alan oyuncu 2018 senesinde Yasak Elma dizisinde Zeynep şahsiyetini canlandırdı. 2019 senesinde yayınlanan Sevgili Geçmiş Dizisinde İpek kişiliği ile ekranlara gelen oyuncu şimdilerde Uyanış Dizisi Turna Hatun ile ekranlarda olacak.

2019 – Sevgili Geçmiş İpek TV Dizisi
2018 – Yasak Elma Zeynep TV Dizisi
2017 – Ver Elini Aşk Ayperi TV Dizisi
2016 – Hayat Bazen Tatlıdır Sevda TV Dizisi
2015 – Uzaklarda Arama Nazlı Sinema Filmi
2013 – 2014 – Karagül Ayşe TV Dizisi
2012 – Veda Lamia TV Dizisi
2012 – Koyu Kırmızı Ayşe TV Dizisi

Selçuklu Dizisi Turna Hatun Tarihte Kim?

Tarihi kaynaklarda yaptığımız araştırmalarda Sultan Melikşah ’ın eşi Terken ya da Türkan Sultan olarak geçmektedir. Oğlu Ahmet Sencer ’in de eşide Turkan Sultan olarak geçmektedir. Turna adı karşıklık olmaması açısından verilen bir ad olabileceği gibi senaryo gereği verilen bir adda olabilir. Bu mevzuda biz yalnızca hipotezlerimizi yazdık. 
Uyanış Dizisi Turna Hatun Kim?Uyanış  Dizisi Turna Hatun Kim?
Dizide Turna Hatun Sultan Ahmed Sencer ’in ilk evvelleri evvel sevgilisi daha sonra ise dini nikahlı eşi olmasını hipotez ediyoruz. 
Büyük Selçuklu Dizisi Turna Hatun şahsiyetini canlandıran Sevda Erinci hakkında balakalar verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Uyanış Dizisi Elçin Hatun Kim? diye merak edenler bağlantıyı ziyaret edebilir. 

Bir cevap yazın