Sen Çal Kapımı Dizisi 1. Bölüm Özeti
Sen Çal Kapımı Dizisi 1. Bölüm Özeti

Sen Çal Kapımı Dizisi 1. Bölüm Özeti

Sen Çal Kapımı Dizisi 1. Bölüm Özeti

Dizinin ana şahsiyeti olan Eda Ailesi can verdikten sonra kendisini derslerine vermiş ve Sera ile ilgilenen Halası tarafından geliştirilmiştir. Üniversite için Peysaj mimarı bölümnamı seçen Eda Yüzde 100 bursla okuduğu sırada son sınıfta iken Kesilir. Bütünde İtalya’dan öneri aldığı esnada bursu kesilen Eda kendisine burs veren firmanın sahibi olan Serkan Bolat ile görüşmek istese de bir cinsli bunu muvaffak olamaz. 
Dostları Ceren, Melek, Figen mezun olurken Eda ise burs suratından mezun olamaz.  Burs veren firmanın sahibi Serkan ise bursun kesildiğinden sonra haberi olur. Personelinin kendisinden habersiz tasarruf önlemleri dolayısı ile bursları kestiğini Eda’nın kendisine bir buluşma esnasında söylemesi ile haberi olur. 
Üniversitenin mezunlar gününde Serkan Bolat konuşma yaparken Eda bursların kesildiğini haykırarak anlatır. Daha sonra ise hırsını alamayıp adamın otomobilini çizip dudak boyasıyla yazı yazarken otomobilin içindeki Serkan’a tutulur. Bütün bu esnada tartışmaya başlarlar. Serkan’ın otomobilinde daha önceki sevgilisinin nişan davetiyesinde bulunan kelepçeyi gören Eda kendini Serkan’a kelepçeler. Kelepçenin anahtarları olmayınca tüm günü beraber Serkan’la geçirmek zorunda kalır. Bir kaç saat sonra Figen kelepçeyi çözerek onları kurtarır. Bir daha görüşmemek beklentisi ile ayrılan ikiliden Eda’nın çantası  Serkan da kalınca Eda tekerrür firmaya gitmek zorunda kalır. Personelin önünde Eda Serkan’a ağzına geleni söyler.
Eda’nın dostu Melek; yarı zamanlı çalışacağı hosteslik işini Eda’ya devredince öğrenmeden daha önceki sevgilisinin nişanına giden Serkan’ın uçağında hostes olarak yeniden karşılaşırlar. Kızın bursunu kestikleri için kabahatlilik dinleyen Serkan; Eda’nın tek başına kalmasına beklememesi için onu da nişana yakın bir yerde sahile vazgeçer. Nişanlanacağına olasılık vermediği daha önceki sevgilisi ve ortağı Selin ile pek de beğenmediği Ferit’in davetine katılan Serkan; orada rakibi Kaan Karadağ’la da karşılaşınca iyice gerilir.
Nişan sırasında oradakilere bir sevgilisi olduğu palavrasını atar. Herkes şoke olur. Serkan Eda’nın yanına geldiğinde onlarda peşinden gelip kızla tanışır. Serkan hatta kendi aralarında nişanlı olduklarını dahi söyler. Hala evlenmeyeceğini düşündüğü Selin 2 ay sonra evlenene kadar, Eda’dan kendisiyle sevgiliymiş gibi davranmasını ister. Karşılığında mektebin parasını ödeyecektir. Eda kabul etmez ama Serkan Bolat’ın nişanlı olduğu haberi her yere yayılınca yanlış uyuşma olduğuna müteveccih ertesi gün basın açıklaması yapmaktan başka devaları kalmaz. 
Eda’nın okuldayken sevgilisi olan; İtalya’ya gittikten sonra tekleyerek devam eden bir erkek dostu vardır. Genç adam aralıksız bir gerekçe bulup Eda’yı ektiği için dostları bir terslik olduğunun farkındadır. Eda ile basın açıklamasından evvel buluşan adam ondan ayrılmak istediğini İtalyan bir sevgilisi olduğunu söyler. Hatta kızı da yanında getirmiştir. 

Sen Çal Kapımı Dizisi 1. Bölüm ÖzetiSen Çal Kapımı Dizisi 1. Bölüm Özeti

Eda hiddetlenir. Serkan’la alakalı çıkan haberler suratından ayrılmak istediğini varsayır. Oysaki adam zati öyle bir şey olamayacağını bildiğini söyleyip eda’yı aşağılayınca Eda kürsüde açıklama yapan Sekan’ın yanına gidip adamı öpüverir. Basın ve çevredekilerle beraber Serkan da şoke olmuştur.

Bir cevap yazın