Normal ve renkli Yumurta Satarak Para Kazanma
Normal ve renkli Yumurta Satarak Para Kazanma

Normal ve renkli Yumurta Satarak Para Kazanma

Normal ve renkli Yumurta Satarak Para KazanmaBasmakalıp ve renkli Yumurta Satarak Para Kazanma

Basmakalıp ve renkli Yumurta Satarak Para Kazanma hakkında balakalar verdiğimiz yazımızın ayrıntılara haberin devamından ulaşabilirsiniz. 

Yumurta Satarak Para Kazanmak 

Bu güne kadar bildiğimiz ve sofralarımızda kullandığımız yumurtaların sadece birkaç rengi bulunmaktaydı ve bu yumurtalardan başka tavuk yumurtası, pazarlarda ya da marketlerde sık sık tesadüfülür değildi. Türkiye ’ de de yeni yeni popülerlik kazanmaya başlayan renkli yumurtalar, söylenene göre birçok hastalık için verimli sayılabilen bileşenleri kapsamakta ve basmakalıp yumurtalara göre daha düşük kalori oranları taşımaktadırlar. Gerek kilo vermek isteyen ve sofrasından yumurtasını beceriksiz etmek istemeyen bireyler için, gerekse kolesterol ya da öteki rahatsızlıkları için seçenek, destek besin arayanlar için oldukça cazip bir ürün. 

Renkli Yumurta Satarak Para Kazanma

Renkli yumurtalardan üretmek ve satmaya başlamak için ilk düzeyde, natürel olarak bu yumurtaları yumurtlayan tavuklardan satın almanız gerekecektir. Renkli yumurta yumurtlayan tavukların birim maliyeti vasati olarak 150 ile 200 TL arasında farklılık göstermektedir. Tavuklarınız yumurtalamaya başlayınca da elde ettiğiniz yumurtaların rengine ve büyüklüğüne göre tane başından 6 ile 9 TL arasında değişen hasılatlara sahip olabilirsiniz. 
Nasihat Bağlantı: Reyin Parkı Açarak Para Kazanma 
Yumurta yapımında bulunacaksanız, hangi tür tavuğun ne oranda yumurta üretmekte olduğuna da dikkat faktörüz gerekmektedir. Açıklamak gerekirse; A tipi tavuklar, dışarıdan aldıkları besinlerin büyük kısmını yumurtalarına aktarırlar ve sık rakamda yumurtlama asıllaştırırlar. B tipi tavuklar ise dışarıdan aldıkları besinin büyük kısmını bedenlerinde kullanır ve yağlanma yaparlar. Fakat A tipi tavuklar B tipi tavuklara kıyasla daha somurtkan ve daha kısmen daha cılız kalabilmektedirler. Tavukların değişikliklerini de göz önünde bulundurarak istediğiniz tavukları satın alabilir ve yumurta yapımına geçebilirsiniz. 

Araucana Türü Yumurtlayan Tavuk

Mavi yumurta bırakan bir tavukla karşılaşırsanız, bu tavuk büyük olasılıkla bir Araucana ya da genlerini Araucana türünden almış bir tavuktur. Orijinleri bakımından bütün ve net bir balaka verilemese bile bu tavukların orijinleri Şili ’ ye sabrettirilmektedir. Bu tavuklarda ibibik bulunmaz fakat başının iki yanında da düzgün ve biçimli sorguçlar bulunmaktadır. Bu tavuklar, yukarıyada aktarılan B sınıfı tavuklardandır; kendine güvenen, ılımlı ve uyumlu hayvanlardır. 

Ameraucana Türü Yumurtlayan Tavuk

Araucana cinsi tavukların dikkatle çiftleştirilmesi ile jenerasyonlar sonra elde edilen bir cins olan Ameraucana, genlerini Araucana ’ dan aldığı için mavi renk yumurta bırakan tavuklar arasında bulunmaktadır. Bu tavuklar da B tipi tavuklardan sayılırlar, renkleri canlı ve parlaktır, Araucana ’ ya ek olarak bu türün kuyruğu da bulunmaktadır. Bedenleri yapılı ve azametlidir. 

Easter Eggers Türü Yumurtlayan Tavuk

Easter Eggers türü tavuklar, insan canlısı ve uslu kuşlardır. Her mevsim yumurtlama özelliklerini gözeten bu kuşlar, kış aylarında özellikle mavi, yeşil, gül rengi, zeytin yeşili ya da kahverengi gibi renklerde yumurta bırakmalarıyla bilinirler. Yumurtalarının boyutları oldukça büyük ve faydalı olmasına karşın bu tavuklar da B sınıfı tavuklar arasında bulunmaktadır. Herkesin beğendiği renklerde yumurta bırakan bu kuşların bakımı da yetiştirmesi de külfetli olmayan işlerden oluşmaktadır. 

Cream Legbar Türü Yumurtlayan Tavuk

Bu tavuk da yukarıyada aktarılan iki tavuk cinsi gibi mavi yumurtlayan tavuklardan bkocamandır. A tipi tavuk özelliklerini taşıyan bu tavuk, İngiltere ’ de özel olarka Araucana, Barred Plymoutg Rocks ve Golden Leghorns tavuklarının dikkatli bir biçimde çiftleştirilmesi ile ortaya çıkartılmıştır. 

Marans Türü  Yumurtlayan Tavuk

Fransız tavuklarından bkocaman olan Marans, genellikle bilinen sarih kahverengi yumurtaların aksine koyu ve parlak kahverengi yumurtaları bırakmasıyla bilinir. B tipi tavukların özelliklerini taşıyan Marans, siyah, mavi, balçık ya da mavi bakır gibi birçok tüy rengiyle bulunabilmektedir. Bu tavukların paçalarından ayaklarına kadar tüyleri vardır, koyu kahverengi yumurtaları ve arkadaş canlısı tavırları ile bilinirler
.

Welsummer Türü  Yumurtlayan Tavuk

Uysal ve arkadaş canlısı olan bu tavuklar, serbest gezmeye salındığı zaman basitlikle av bulabilen ve beslenebilen tavuklardandır. Çikolata rengi yumurtalarının üzerinde genellikle siyah kirler bulunmaktadır. Zeki ve dost canlısı lan bu tavuklar B tipi tavuklar arasında yer almaktadır. 

Penedesenca Türü  Yumurtlayan Tavuk

Bu tavukların orijini İspanya ’ ya kadar direnmektedir. A tipine üye olan bu tavuklar, öteki türlere kıyasla daha tetikte ve ödlek davranabilirler. En koyu renklerde yumurta bırakan tavuklar olarak bilinen bu cins aralıksız tetiktedir ve çevresini kolaçan etmektedir. Bu tavuklarla iyi irtibat kurmak ve güvenlerini kazanmak için etraflarında süratli biçimde hareket etmemek ve onları günlük olarak kumpaslı biçimde beslemek yapılabilecekler arasında sayılabilir. Penedesenca tavuklarının şeklen de ayırt edici özellikleri vardır; arka kuyruklarının birçok parçaya bölmesini ve kabarmasını sağlayan kral tarağına da sahiptirler. 
Tavuklarınızın kumpaslı ve nitelikli yumurta vermeleri için beslenmelerine dikkat faktörüz gerekmektedir. Nasıl ki siz, iyi ya da yeterli biçimde beslenemediğiniz zaman bitkin sezer ve işinizde faydalı olamazsanız tavuklar da aynı biçimde davranacaktır. Tavukların tüy dökmelerine ve yumurtlamalarına bağlı olarak izleyecek olduğunuz beslenme programları geliştirmeniz gerekmektedir. Tavuklarınızın yumurtlama yarıyıllarında 100 gram ortamında protein gereksinimleri bulunmaktadır. Protein lüzumlarının yanı gizeme yumurtaların kabukları kalsiyum karbonattan oluştuğu için tavuklarınızın mineral doğrultusundan da desteklenmesi gerekecektir. 
Dışarıda dolaşan tavukların yumurtalarında incelme gözlemleniyorsa, tavuklarınızın dolaştığı yerlere kireç taşı ya da istiridye kabuğu serpilebilecektir. Tavuklarınızın yetersizliklerini takip ederek besin destekleri ile temin edebilecek olduğunuzu usunuzdan çıkartmayın. 
Bazı zamanlar, tavuklar kendi yumurtalarını yiyebilmektedirler. Bunun birkaç sebebi olabilmektedir ki biltihapçı sebep, tavuğun protein istikametinden beceriksiz kalmış olmasıdır. Dargın hareketlerde bulunan bu tavuğun öteki tavuklardan parçalaması ve protein istikametinden zengin besinler verilerek dayanak edilmesi gerekmektedir. Bu gibi vaziyetlerde, yumurtaların sıklıkla bir araya gelmesi de ehemmiyet taşımaktadır. 
Yumurtasını yiyen tavuk bu tavrını alışkanlık haline de getirmiş olabilecektir. Başka Bir Deyişle besin beceriksizliğinden değil, saldırgan tavırlarından dolayı bu biçimde davranıyor olabilir. Besin yardımının yapılması ve tavuğun yine gözlemlenmesi, yumurtasının bilave ettirilmeden bir araya gelmesi, tavuğu basmakalıp tutumlarına sevk edecektir. 

Bir cevap yazın