Misafir Dizisi Betül Kim? Gerçek ismi
Misafir Dizisi Betül Kim? Gerçek ismi

Misafir Dizisi Betül Kim? Gerçek ismi

Misafir Dizisi Betül Kim?Davetli Dizisi Betül Kim? 

Davetli Dizisi Betül rolü ile dizide yer alan Terbiye Erden’in kariyeri ve dizide giydiği kayıfet ve giysilerin marka model ve maliyetleri hakıknda ayrıntılara haberin devamından erişebilirsiniz. 
Davetli Dizisinde Betül iyi gayeli ve Erdem’in can veren eşinin dostudur. Erdem’in eşinin vefatı sonrasında ise  Erdem ’e yakınlaşmak istemekte ancak zaman zaman da pişman olmaktadır. Davetli Gece’nin gelmesi ile onunda yaşamı değişecektir. 
Davetli Dizisi Betül şahsiyetini canlanadıran oyuncunun reel ismi Terbiye Erden 1990 senesinde Mersin şehrinde dünyayay gelmiştir. Eğitimlerini Felsefe üzerine  Galatasaray Üniversitesi’nde bitirmiştir.  Yüksekokul 35,5 Sanat Evi’nde oyunculuk üzerine eğitimlerin yanı gizeme Kadir Has Üniversitesinde bu alanda yüksek lisans yapmıştır.
2015 senesinde ‘Komedi Türkiye’ adlı yarışmya katılan Terbiye Erden  ‘En İyi Dayanakçı Kadın Oyuncu’  mükâfatını 57. Altın Portakal Milli Film Yarışması’nda ‘İnsanlar İkiye Parçalar’ filmiyle almıştır. 
Şimdilerde Davetli Betül rolü ile ekranlara gelen oyuncunu son olarak  Between Two Dawns adlı sinima filminde Serpil rolünü canlandırmıştır.  Aynı sene  Aykut Enişte filminde oynamıştır. Baraj dizisinde canlandırdığı Nermin şahsiyeti dışında oyuncunun rol aldığı projeler ise şunlardır.  
2020- Baraj- Nermin 
2020- İnsanlar İkiye Parçalar
2020- İklim 
2020- Kısmetse İsmeyiz- 

Bir cevap yazın