Masumlar Apartmanı Safiye'nin Kardeşi Gülben Kim?
Masumlar Apartmanı Safiye'nin Kardeşi Gülben Kim?

Masumlar Apartmanı Safiye’nin Kardeşi Gülben Kim?

Masumlar Apartmanı Safiye’nin Kardeşi Gülben Kim?

Masumlar Apartmanı Gülben Karakterini canlandıran oyuncunun Gerçek ismi Merve Dizdar’dır. Masumlar Apartmanında Safiye karakterinin kardeşi olan Gülben ailenin ortanca kızıdır. Ablası Safiye’nin sözünden çıkmayan birisidir. 
Aile üyeleri ona hiç bir zaman fikrini sormazlar. Gülben ablası Safiye ne derse onu yapar. Zaman zaman ablasının yaptıklarını tasvip etmese de ondan korktuğu için sesini çıkartamaz. Aslında Safiye’nin esaretinden kurtulmak istese de şimdilik bunu başaracak cesareti yoktur. 
Masumlar Apartmanı Gülben, Han ve Safiye’nin kardeşi Neriman’ın ise ablasıdır. Gülben’in en büyük derdi ise gece tuvalete kalkamaması ve yatağa işemesidir. Bu sorununda dolayı ablası Safiye tarafından devamlı hor görülmekte ve aşağılanmaktadır. 
Masumlar Apartmanı Safiye'nin Kardeşi Gülben Kim?

Masumlar Apartmanı Gülben Kim?

Ablası Safiye’nin evdeki eşyaları atamaması ve hijyen sorunu sebebi ile Gülben’in çarşafları çöp poşetleri içerisinde apartmanın boş dairelerinde saklanmaktadır. Bu durumda apartmanın içinde koku oluşturduğundan başta aile üyeleri olmak üzere tüm komşuları rahatsız etmektedir.
Gülben’in kardeşi Neriman’ın astım hastalığı sebebi ile Gülben zaman zaman ablasına kızmakta ancak yine de Safiye ne derse onu yapmaktadır. elinden temizlik bezleri düşmeyen Safiye tıpkı kendisi gibi Gülben’ede bol bol temizlik yaptırmaktadır.
Masumlar Apartmanı Gülben zaman zaman ablası Safiyeden gizli abisine evde olup bitenleri anlatmakta yine de ondan çok korkmaktadır. Masumlar Apartmanı Gülben rolünü canlandıran Merve Dizdar hakkında detaylar aşağıda….

Masumlar Apartmanı Merve Dizdar (Gülben Karakteri) 

Masumlar Apartmanı Gülben rolünü canlandıran Merve Dizdar Merve Dizdar 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir ilinde dünyaya gelmiştir. “Bir Ses Böler Geceyi” isimli sinema filminde ilk defa rol alarak kariyerine ilk adımı atmıştır. Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünü Çanakkale Üniversitesinde tamamlamıştır. İleri düzey oyunculuk eğitimlerini ise Kadir Has Üniversitesinde tamamlayarak yüksek lisans yapmıştır. 
Şimdilerde Masumlar Apartmanı Gülben rolü ile Ttt ekranlarında izleyenler ile buluşan başarılı oyuncu Tiyatro kariyerine Semaver Kumpanya ile başlamıştır. 2011 yılında Bir Ses Böler Geceyi İsimli sinema filminden sonra 2013 yılında Mandıra Filozofu isimli filmde rol almıştır. 2016 yılında Yok Artık 2 isimli filmde rol alan oyuncu 2019 yılında Bir Aşk İki Hayat filminde oynamıştır. 2020 yılında ekranlara gelen komedi filmi eltilerin savaşında rol almıştır.  
2020 Eltilerin Savaşı
2019 Bir Aşk İki Hayat
2016 Yok Artık 2
2013 Mandıra Filozofu
2011 Bir Ses Böler Geceyi
2020 yılında Fox ekranlarının sevilen dizisi Mucize Doktor dizisinde Damla karakteri ile dizide  rol alan Merve Dizdar Vatanım Sensin Dizisinde Efsun rolünü oynamıştı.
2020        Masumlar APartmanı
2020        Mucize Doktor 
2017        Vatanım Sensin 
2017        7Yüz
2015 Kertenkele  
2015 Kırgın Çiçekler  
2014 Beş Kardeş  
2015 Çılgın Dersane Üniversitede
2013 Doksanlar
2013 Bir Yastıkta 
2012 İnsanlar Alemi
2012 Kavak Yelleri 
Masumlar Apartmanı Dizisi Gülben rolünü canlandıran Merve Dizdar hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Masumlar Apartmanı Dizisi İzleyici Yorumları Bölümünden yorumlarını ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın