Masumlar Apartmanı Safiye'nin Hastalığı ne?
Masumlar Apartmanı Safiye'nin Hastalığı ne?

Masumlar Apartmanı Safiye’nin Hastalığı ne?

Suçsuzlar Apartmanı Dizisi Safiye Kim? Hakikat ismi 


Suçsuzlar Apartmanı Dizisi Safiye kişiliğini canlandıran oyuncunun hakikat ismi Ezgi Mola İstanbul 29 Mart 1983 doğumludur. Başarılı oyucu Dizide paklik hastası ve evindeki çöpleri dışarı atamayan bir kişiliği Canlandırıyor. Suçsuzlar apartmanında Safiye abisi Han, Kardeşleri Neriman, Gülben ve birde hasta babaları ile birlikte yaşamaktadırlar. Oturdukları apartman onlara aittir. Kendi daireleri  haricinde apartmanda bir kaç tane kiracı vardır. 
Bu kiracılar özellikle Safiye’nin çöpleri boş dairelerde biriktirmesi sebebi ile oluşan kokudan rahatsızlık dinlemektedirler. Rahatsız olan kiracılar ile sık sık tartışan Safiye kiracılardan bkocamanının evine çöpleri koymak için onu konuttan çıkartır. Kardeşi Han ise boşalan daireyi kiraya vermesi için emlakçı ile uyuşmuştur. Yeni gelen Kiracıların kızı İnci ile vipdizielim bir kaza neticeyi tanışan Han yeni kiracıların onlar olduğunu bilince oldukça mutlu olur. ancak bu mutluluk Safiye tarafından oldukça çekemenir. 
Suçsuzlar Apartmanı Han’ın Hastalığı Hakkında Balaka Almak İsteyenler bağlantıyı ziyaret edebilirler. 
Suçsuzlar Apartmanı Safiye annesinden ne gördüyse kardeşlerine uygulamaktadır. fazla derecede paklik hastasıdır. hemen her şeyi 3 kere deterjan ile yıkayan Safiye yeniden bunları üçer kere durulamaktadır, Bu gidişat konutta yemek pişmesini oldukça geciktirmekte bazen ise hiç pişmemesine sebep olmaktadır. 
Safiye’nin babasının kumpaslı olarak ilaçlarını alması için saatinde yemek yemesi gerekmekte ancak Safiye’nin saplantılı pakliği suratından bu muhtemel olmamaktadır. Safiye’nin her şeyi 3 kere yıkamak dışında bir çok saplantılı olduğu mevzu vardır. annesinden kalan gazeteleri gizleyen Safiye kardeşi Gülben’in gece yatağa işediği çarşafları ise makinada vipdizi yıkamaz, Şişli çarşafları çöp poşetinde gizleyerek biriktirir. 
Masumlar Apartmanı Safiye

Suçsuzlar Apartmanı Safiye kardeşi an7ı evin erkeği gibi görse de bazı mevzularda kendisinin dediğinin olmasını istemektedir. Ufak Kardeşi Neriman’ın erkek dostu olmasını istemez. Çantasından bulduğu bir başkasına ait anekdot suratından onu odaya kapatır. Neriman ise değişik Kardeşi Gülben kadar Safiye’ye bağlı değildir. Suçsuzlar Apartmanı Gülben ablası Safiye’nin lafından çıkmaya cesaret edemez. 
Suçsuzlar Apartmanı Safiye kişiliği abisi Han’ın evlenmesini hiç istemez. Evlenip onları terk edeceğini düşünür. Bu fikir onu deli eder. Kendisine semtte Çılgın Dudu dediklerini söyleyerek yeni gelen kiracılar ile ilk günden müzakere eder. Peki bir romandan esinlenen bu dizideki Safiye’nin Hastalığı ne?dir? 

Suçsuzlar Apartmanı Safiye’nin Hastalığı ne?dir? 

Millet arasında paklik hastalığı olarak da bilinen “obsesif kompulsif karakter bozukluğu” hem bireyi hem de şahsın aile ve sosyal etrafını negatif etkiliyor. Paklik hastalığı günümüzde genel olarak kadınlarda gözükmektedir. Uzmanlar bu hastalığın rehabilitasyon edilmesi gerektiğini söylüyor.
Suçsuzlar Apartmanı Safiye’nin hastalığının adı millet arasında Paklik hastalığı olarak bşehrinse de hastalığının adı Obsesif kompulsif hastalığıdır.  Saplantılı olarak paklik yapmak, her şeyin lekeli vipdizi.net olduğunu varsaymak, Her şeyi kerelerce yıkamak gibi belirtileri vardır. 
Bu hastalığın altında yatan sebep ise  anksiyete bozukluğu olarak bilinmektedir. Bu hastalıkta oldukça kuşku etme ve hiç bir zaman emin olamama gibi özellikler vardır. Dizide de Safiye’nin sebzeleri sayarak yıkadığı gibi. gerçeğinde birey bu yaptıklarının anlam dışında bir tutum olduğunu bildiği halde kendisine mani olamaz ve bu tutumlara devam eder. 
Masumlar Apartmanı Safiye'nin Hastalığı ne?

Suçsuzlar Apartmanı Ezgi Mola Kim? Safiye Kişiliği 

Suçsuzlar apartmanı Safiye rolünü canlandıran 29 Mart 1983 İstanbul doğumludur. Aslen Malatya’lı olan oyuncu lise sonrasında oyunculuk eğitimlerini Yüksekokul İstanbul’da almıştır. Ezgi Mola 1.63 metre boyunda, 58 kilo ağırlığındadır. Koç btümörcüdür. 2007 ve 2010 senelerinde ödül almıştır. Almış olduğu ödüller ise şunlardır. 
2010 – 1. İsmail Cem Televizyon Ödülleri – En İyi Takviyeci Kadın Oyuncu – Canım Ailem
2007 – 12. Sadri Alışkın Ödülleri – En İyi Takviyeci Kadın Oyuncu – Yaşamımın Kadınısın
Ezgi Mola’nın rol aldığı filmler:
2019 – Organize İşler 2: Sazan Helezoniyi Lerzan Berrak
2017 – Maide’nin Altın Günü Maide
2016 – Kocan Kadar Konuş: Diriliş Efsun
2015 – Kocan Kadar Konuş Efsun
2014- vipdizi.net
2013 – İşveren Mutlu Son İstiyor Eylül
2013 – Soğuk Boncuk
2013 – Sen Aydınlatırsın Geceyi
2013 – Celal ile Ceren Ceren
2012 – Pazarları Hiç Sevmem
2011 – Dedemin İnsanları Fatma
2011 – Celal Tan ve Ailesinin Fazla Dokunaklı Öyküsü Jülide
2010 – Veda Latife Hanım
2006 – Yaşamımın Kadınısın Ahu
2005 – Organize İşler Berrak

Ezgi Mola’nın rol aldığı diziler:
2012 – Makûs Yol Leman Aksular
2011 – Bir Ömür Yetmez Hazal
2010 – Güneydoğudan Hikayeler Evvel Vatan Ayşe
2008-2010 – Canım Ailem Feride
2008 – Sınıf Esra
2008 – Kolay Gelsin Kezo
2007 – Senden Başka Hayriye
2005-2006 – Hırsız Polis Gülay
2004 – Görünmez Adam
2004 – Sevinçli Haller
2003 – Sultan Makamı Seda
2002 – Unutma Beni Seda
2000 – Karate Can

Bir cevap yazın