Masterchef Türkiye 23 Ağustos Kim Elendi? Esra-Sedat-Celen
Masterchef Türkiye 23 Ağustos Kim Elendi? Esra-Sedat-Celen

Masterchef Türkiye 23 Ağustos Kim Elendi? Esra-Sedat-Celen

Masterchef Türkiye 23 Ağustos Kim Elendi?

Üzüntüye Oyununda tabakları daha az başarılı bulunarak son 3’e kalan Esra, Sedat ve Celal oldu. üzüntüye oyununda yemeği daha az başarılı bulunan adaylardan ciğer Sarma yapmaları istendi. Ananesel yemekler arasında yer alan ciğer Sarma için üzüntüye müsabakacılarına verilen vakit ise 40 dakika oldu.

Masterchef Türkiye  23 Ağustos Üzüntüye Potasında yer alan adaylar arasından hangi müsabakacının elendiği oldukça merak edildi. Bu sezon müsabakacılarının ilk üzüntüye potası coşkuyu alaka ile izlendi. Üzüntüye Potasında bulunan adaylar arasında yer alan Sedat,  Esra,  Aycüce,  Eray , Duygu , Celal iki düzeyli üzüntüye oyununda yer alacak olan adlar oldu. 

Masterchef Bugün Kim Elendi? 23 Ağustos

Masterchef müsabakasında Kaptan olan Ayyüce Üzüntüye Potasına aynı oyu alan ikiliden Duygu’nun adını verirken oda dostu Duygu’nun tepkisi ile karşılaştı. Beğenilerek izlenen müsabaka programında üzüntüye potasına kalan 6 müsabakacıdan ilk 3 müsabakacı ilk üzüntüye oyunu sonrası kalmayı garanti ederken öbür kalanlar ise elenecek adayın kim olduğunu belli etmek için bir başka müsabaka yapacaklar. Celal ise Mehmet Şefe rakiplerinin güçlü olduğunu söyleyerek çekilmek istediğini vurguladı.

Masterchef Üzüntüye Oyununda Kim Hangi Yemekleri Yaptı?

Masterchef müsabakasında 23 Ağustos Üzüntüye oyununun ilk turunda ise üzüntüye adaylarının yaptıkları yemekler ise şunlardı.

1-Üzüntüye Adayı Kaptan Aycüce 


Üzüntüye adayı Kaptan Ayyüce Kuzu Pirzola ana yemeği ile üzüntüye yarışında yaptığı yemekle ön tasarıya çıkan ad oldu. Sıcak salata yapan müsabakacı ayrıca patlıcan közledi. Acı biberlerden acı bir sos yapan müsabakacı Pirzolanın yanında acı bir salata yaparak üzüntüye yarışında yarıştı. Danilo Şefin arınmadığını söylediği müsabakacı zamanı yetmediğini ifade etti. Salatasının içerisine eksra olarak hurma koyduğunu dile getirdi. Tabağına güvendiğini ve artta olduğunu dile getirdi. 

2-Üzüntüye Adayı Duygu

Bir öbür üzüntüye adayı Duygu ise üzüntüye oyununda Mantı ve Karides ile Bisk Sos yaptı. Karides ve Somon ile bir karışım yaparak makarnasının içine dolgu olarak koyan Duygu yemeğinin altına ise hoş bir sos hazırladı. İç harç malzemelerinden kalanları sosunda kullanan müsabakacı duygu hamuru ikinci kere fırına sürerek hem suda haşladı hemde fırına sürdü.
3-Üzüntüye Adayı Esra
Esra aradığı mahsulü markette bulamadığını söyleyerek ham köfte yaptığını ve cevizli sos yaptığını söyledi. İç harcını satır kıyması ile hazırlayan Esra’nın yemeği için hoş bir Çılbır olarak değerlendirirken, Somer Şef ise yaratıcılık mevzusuna vurgu yaptı. Somer Şef hoş bir ham börek olarak değerlendirme yaparken başarılı olması için daha az başarılı 3 yemeğin gelmesi gerektiğini söyledi.
4-Üzüntüye Adayı Eray 

Üzüntüye potasında yer alan Eray ise 4 peynirli ekmek ile Kuzu pirzola yaptı. Kuzu Pirzolayı az pişmiş biçimde sunan Eray için Mehmet Şef herkes neden Kuzu Pirzola yaptı diye sordu. 

5-Üzüntüye Adayı Sedat
Sedat domates sosu biberler ile beyaz sirke ve tereyağ ile süsledi Üzerine ise Patlıcan ve Soman ile sunan Sedat’ın tabağını ilk tadım yapan Danilo Şef kılçık buldu. Mehmet Şef ise neden ten ile pişirildiğini sorar. Balığının teninin Çıtır olmadığını söyleyen Somer şefden sonra tadım yapan Mehmet Şef ise kılçık bularak insan sıhhatine hasar verecek şeyler için lüzumlu ihtar yaptı. 

6-Üzüntüye Adayı Celal
Celal Kuzu Pirzola yaptığını ifade ederken oldukça geniş bir sos ile jüri abonelerinin karşısına çıktı. Tabağını dengelemek ismine iki patates ile sunum yapan Celal’in tabağı ile alakalı Somer Şef pirzolayı arınma mevzusunda bir kaç ipucu verdi. Küflü Peynirin meseleyi hakkında da balakalar veren Somer Şef Küflü peynirin eritilmesi gerektiğini ifade etti. 

Masterchef İlk Elenen Ad Kim Oldu?

Eray Yaptığı tabakla ilk üzüntüye oyununda başarılı olmayı başarırken üzüntüye potasında çıkan llk aday oldu. Duygu ilk üzüntüye potasında çıkan öbür bir müsabakacı olurken bu hafta elenmekten kurtulan bir öbür ad oldu. Üzüntüye Potasında Kurtulan 3. ad başka bir deyişle en başarılı 3. tabağının sahibi ise Aycüce oldu 

Masterchef Türkiye 23 Ağustos Kim Elendi?Masterchef Türkiye 23 Ağustos Kim Elendi?

Bir cevap yazın