Kuruluş Osman Dizisi Komutan Böke Gerçek Tarihte Var mı?
Kuruluş Osman Dizisi Komutan Böke Gerçek Tarihte Var mı?

Kuruluş Osman Dizisi Komutan Böke Gerçek Tarihte Var mı?

Kuruluş Osman Dizisi Komutan Böke Gerçek Tarihte yaşayıp yaşamadığı dizi hayranlarının merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Sevilerek izlenen Kuruluş Osman dizisine yeni katılan oyuncular arasında yerini alan Komutan Böke karakterini canlandıran oyuncunun Gerçek ismi ile Komutan Böke karakterinin gerçek tarihte yaşayıp yaşamadığı hakkında detaylı bilgileri vip dizi farkı ile yazının devamında bulabilirsiniz.

Kuruluş Osman Dizisi Komutan Böke Kim?

Komutan Böke karakteri ile Kuruluş Osman Dizisine dahil olan oyuncunun Gerçek ismi Atılgan Gümüş’tür. Başarılı oyuncu Hatay ilimizde  1976 yılında dünyaya gelmiştir. Oyunculuk dışında solistlikte yapmaktadır. 2000 yılında 7 numara isimli dizide Kunter karakterini canlandıran oyuncu 2005 yılında Bıçak Sırtı dizisinde Emin rolünü canlandırmıştı. 2008-2009 yıllarında Yalancı Romantik isimli projede yer alan ve burada Necmi karakterine hayat veren Atılgan Gümüş 2009-2011 yıllarında Erdem rolünü Papatyam isimli projede canlandırmıştır. 

Kuruluş Osman Dizisi Komutan Böke Kim?Kuruluş Osman Dizisi Komutan Böke Gerçek Tarihte Var mı? 

Beni Böyle Sev dizisinde Kerem, Birleşen Gönüller Dizisinde Yunus karakterine hayat vermiştir. Sevilen dizi Kırgın Çiçeklerde de 2016 yılında rol alan oyuncu Dağ 2 sinema filminde Mustafa rolü ile beyaz perdede yer almıştır. “Müzikaldeki Hayalet” oyunu ile 2008 yılında Afife Jale Tiyatro Ödülleri ’nde “Yılın en başarılı müzikal ya da komedi erkek oyuncusu” ödülünü almıştır. Şimdilerde atv ekranlarında yayınlanan tarihi dizi Kuruluş Osman Dizisinde Komutan Böke karakteri ile izleyici karşısına çıkmaktadır. 

Atılgan Gümüş Dizileri ve Filmleri
Dağ II (Mustafa) – 2016
Kırgın Çiçekler – 2016
Birleşen Gönüller (Yunus) – 2014
Beni Böyle Sev (Kerem) – 2013
Papatyam (Erdem) – 2009 / 2011
Yalancı Romantik (Necmi) – 2008 / 2009
Bıçak Sırtı (Emin) – 2005
Yedi Numara (Kunter) – 2000

Kuruluş Osman Komutan Böke Gerçek Tarihte Var mıdır? 

Tarihi dizilerde yer alan karakterlerin gerçek tarihimizde de yaşayıp yaşamadıkları hemen her dizide dizi hayranlarının en çok merak ettiği konular arasındadır. Kuruluş Osman Komutan Böke karakterinin gerçek tarihte yaşayıp yaşamadığı konusunda çok fazla detaylı bilgiye rastlayamadık. Bu konuda detaylı bilgisi olanların kaynak linki ile yorum alanına yazmaları durumunda yayınımız düzenlenecektir. Kuruluş Osman Komutan Böke hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik. Aladdin dizisi Oyuncu Kadrosunı Merak ediyorsanız bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın