Gümüşe Yatırım Nasıl Yapılır? Gümüş Alıp Satarak Para Kazanmak
Gümüşe Yatırım Nasıl Yapılır? Gümüş Alıp Satarak Para Kazanmak

Gümüşe Yatırım Nasıl Yapılır? Gümüş Alıp Satarak Para Kazanmak

Gümüşe Yatırım Nasıl Yapılır? Gümüş Alıp Satarak Para Kazanmak ve Gümüş Alım Satımı Yapan Bankalar hakkında ayrıntılara haberin devamından ulaşabilirsiniz. 

Gümüşe Yatırım Nasıl Yapılır? Gümüş Alıp Satarak Para Kazanmak

Gümüş Alıp Satarak Para Kazanmak

Değerli madenler arasında altından sonra Gümüş gelmektedir. Gümüş uzun senelerdir günlük kullanılan eşyalar başta olmak üzere takılarda kullanılan değerli madendir. Kullandığımız vazolar, kolyeler, yüzükler ve değişik takılar aksesuar emelli kullanılsa da aynı zamanda oldukça hasılatlı bir yatırım taşıtıdır. 

Gümüş alımı ve satımı altın kadar popüler olmasa da son senelerde bazı bankalar aracılığı ile bu değerli maden alınıp satılmaktadır. Kimi zaman altın ile birlikte değer kazana gümüş kimi zamanda altından bağımsız bir biçimde değer kazanmaktadır.  Gümüş te tıpkı altın gibi piyasada oluşan talep ve arz istikametinde değerini bulmaktadır.  

Peki Gümüş Yatırımı Hasılatlı Mı ?

Gümüş yatırımının hasılatlı olup olmadığı mevzusunu irdelemeden evvel  bu cins madenlerin çıkarılma güçlükleri olduğu sürece piyasa da oluşan maliyetleri de her sene çoğalmaya devam edecektir. Altın nasıl ki yatırımcılarını uzun vadede hiç bir zaman üzmez ise gümü te buna benzemektedir. Günlük al sat ile gümüşşöhret çıkış ve inişlerinde alım satım yapılabileceği gibi uzun vadede de gümüşe yatırım yapılabilir.

Gümüşe Nasıl Yatırım Yapılır? İşte Yanıt 

Tıpkı altın gibi Gümüşe de yatırım yapmak oldukça basittir. Bankalar üzerinden gram olarak gümüş alabileceğiniz gibi fiziki olarak da gümüş alıp satabilirsiniz. Bankalarda sanal olarak gümüş alıp satmak oldukça kolay bir harekâttır. 

Fiziki Gümüş Almanın Avantaj ve Dezavantajları 

Fiziki gümüş alıp satmak için kuyumcular veya gümüş alıp satan işyerlerine bizzat gitmemiz gerekmekte. Fiziki olarak satın aldığımız gümüşü gizlemek de ayrı bir tasa olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Fiziki gümüş gizlemenin bir değişik makûs yanı ise çalınma tehlikeleri ve gizleme güçlükleridir. Fiziki Gümüş gizlemenin bir değişik yanı ise ani dalgalanmalarda alım satım olanağının güç olmasıdır. Çünkü günümüz teknolojisinde bir kaç tıklama çok kolay gümüş alım ve satımı yapılmaktadır. 

Gümüşe Nereden Yatırım Yapılır ?

1- Kuyumcu

Gümüşe yatırım yapmanın kolay yollarından birisi kuyumculardan ve gümüş alım satımı yapılan yerlerden gümüş alıp gizlemek ve değeri yükseldiğinde ise satmaktır. 

2- Banka İnternet Şubesi

Gümüşe yatırım yapmanın bankalar aracılığı ile yapılması oldukça kolay bir usuldür. Yatırım hesabı açarak gümüş alım satımı yapabilirsiniz. 

3- Gümüş Yatırım Fonu Almak

Gümüşe ”Değerli Madenler Şemsiye Fonu” gibi fonlardan yatırım fonunu satın alarak, altın, gümüş, demir ve bakır gibi pek çok madene aynı anda yatırım yapabilirsiniz. 

Bir cevap yazın