Destan Dizisi Temur'un Karısı Çinli Prenses Meijin Kim?
Destan Dizisi Temur'un Karısı Çinli Prenses Meijin Kim?

Destan Dizisi Temur’un Karısı Çinli Prenses Meijin Kim?

Destan Dizisi Temur'un Karısı Çinli Prenses Meijin Kim?Destan Dizisi Temur’un Karısı Meijin 

Destan Dizisi Meijin rolü ile dizide yer alan Esra Kılıç hakkında ayrıntılara haberin devamından erişebilirsiniz. Atv ekranlarında 23 Kasım Salı akşamı ilk kısmı ile ekranlara gelecek olan Destan Dizisi oyuncu kadrosu netleşti. Dizide bir çok ad yer alırken Destan Dizisi Kırçiçek hakkında bir evvelki yazımızda bilgi vermiştik.
Destan Dizisi Temur’un Karısı Meijin Çin İmparatorunun kızıdır. Temur’un karısı olan Meijin Gök hanlığını içten fetih etmek için yetiştirilen Çinli bir prensestir. 

Destan Dizisi Meijin Kim?

Destan Dizisi Meijin şahsiyetini canlandıran oyuncunun hakikat ismi Esra Kılıç 2 Mart 1991 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Lise eğitimlerini Saint Benoit Fransız Lisesi’ nde bitirmiştir. Mutfak Sanatlari Yüksekokulu ‘nde Profesyonel Aşçılık Eğitimleri almıştır. 
Oyunculuk üzerine eğitimlerini Beykent Üniversitesi GSF Oyunculuk kısmında bitirmiştir. Lise senelerinde aynı zamanda Müjdat Dolaşan Sanat Merkezi’nde eğitim almıştır. 
Şimdilerde Destan Dizisinde Meijin rolü ile Çinli Bir Prensesi canlandıran Esra Kılıç son olarak Payitaht: Abdülhamid dizisinde  Diana şahsiyetini canlandırmıştı. 
İçerde dizisinde Fulya rolü ile ekranlara gelen oyuncu Beğeniyor Hoşlanmıyor adlı dizide de rol almıştır. Çalıkuşu ve Uygun Adım Aşk adlı dizilerde rol almıştır. 
Destan dizisinin başrolünde ‘Akkız’ rolüyle Ebru Şahin yer alıyor. Şahin’e, Edip Tepeli, Selim Bayraktar, Deniz Barut gibi adlar eşlik ediyor. Rejisörlüğünü Emir Khalilzadeh’in yaptığı dizinin senaryosunu ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem yazıyor.

Bir cevap yazın