Destan Dizisi Batuga Kim? Gerçek ismi
Destan Dizisi Batuga Kim? Gerçek ismi

Destan Dizisi Batuga Kim? Gerçek ismi

Destan Dizisi Batuga Kim? Gerçek ismiDestan Dizisi Batuga Kim? Asıl İsmi 

Destan Dizisi Batuga kişiliğini canlandıran Edip Tepeli hakkında ayrıntılara haberin devamından ulaşabilirsiniz. 
Atv ekranlarında 2021-2022 yeni sezonunda ekranlara gelecek olan Destan dizisinin Oyuncu Kadrosu belli olmaya başladı. Dizide kadın başrol oyuncusu olan Ebru Şahin’in canlandırdığı Akkız şahsiyeti hakkında bir evvelki yazımızda sizlere ayrıntılı balakalar vermiştik. Bu yazımızda sizlere Edip Tepeli’nin canlandıracağı Batuga hakkında balakalar vereceğiz.

Destan Dizisi Batuga Kim?

Destan Dizisi Batuga kişiliğini canlandıran Edip Tepeli İzmir şehrimizde  1989 senesinde doğmuştur. Tiyatro üzerine eğitimlerini İstanbul Üniversitesinde bitirmiştir.  1,85 boyunda olan oyuncu Dizi kariyerine ilk olarak Kurt Seyit ve Şura dizisi ile başlamıştır.
Bu dizi sonrasında Seni Kimler Aldı dizisinde rol alan Tepeli Yıldızlar Tanığım dizisinde oynamıştır. 2018 senesinde Yaşamayanlar adlı projede yer alan oyuncu 2019 senesinde Sefirin Kızı dizisinde rol almıştır. 

Destan Dizisi BatugaDestan Dizisi Batuga 

2014 – Kurt Seyit Ve Şura
Seni Kimler Aldı
Yıldızlar Tanığım
2018 – Yaşamayanlar
2019 – Sefirin Kızı
Başarılı oyuncu Edip Tepeli’nin sosyal medya adresine @ediptepeli kullanıcı adı ile ulaşabilirsiniz. 2017 senesinde Ayşecan Tatari ile evlenen oyuncunun  8 aylık da bir kızı vardır.
Dizi ve film oyunculuğunun yanı gizeme “Vefatına”, “Annemin Cinayet Listesi”, “Dargın Müzikal”, “İstanbul Efendisi”, “Cam Hayvan Koleksiyonu” ve “Çirkin” gibi tiyatrolarda sahne almıştır. 
Edip Tepeli Senenin En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı Ödülü”nü, “Cam Hayvan Koleksiyonu” oyunuyla, Afife Tiyatro Ödülleri ’nde almaya hak kazanmıştır. Bu ödül dışında Lions Tiyatro Ödülleri ’nde ise “Senenin En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülnamı almay hak kazanmıştır. 
Başarılı tiyatro oyuncusu 2019-2020 sezonunda NoAct ’in sahneye koyduğu, “Red Light Kışı” adlı  tiyatro oyununun rejisörlüğünü yapmıştır. 

Bir cevap yazın