Blog Yazarak Para Kazanma Bölüm 1
Blog Yazarak Para Kazanma Bölüm 1

Blog Yazarak Para Kazanma Bölüm 1

Blog Yazarak Para Kazanma Mevzulu yazı Dizimize başlıyoruz. Bu yazıyı Okuyorsanız şayet vipdizi.net adlı geçen yıl açtığım blogger tabanlı web sitesine eriştiniz demektir. Her ne kadar bir web sitesi de olsa hakikatinde bu site blogger tabanlı bir blog dur aynı zamanda. Blogger bu sitede bir nevi hosting görevi görmektedir.

Blog Açarak Para Kazanma Bölüm 1Blog Yazarak Para Kazanma 

Blog Tazarak Para Kazanmak İsterken Hüsrana Uğramayın

Blog açarak para kazanmak hakikatinde kolay gibi görünen ancak oldukça güç bir iştir. Bu mevzuda bilgisi olmayanlar genellikle bir tutku blog açarlar bir kaç içerikten sonra ise bırakırlar. Blogger gibi blog açmaya ergonomik platformlarda bir çok blog açılarak kendi haline vazgeçilmiştir. Nasıl uzayda bir uydu çöplüğü varsa internet dünyasında da galibiyetsizlik ile sonuçlanmış bir çok blog tecrübeyi bulunmaktadır. 

Bu yazıda sizlere zaferli bir blog açmanın ve para kazanmanın yollarından bahsederken bu süreçte yaşayacağınız güçlükleri ve tecrübeler hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Yazım içinde sıçradığım unuttuğum veya yanlış ifade ettiğim mevzular olursa yorum alanından yazarak beni uyarmanızı rica eder ve şimdiden özürlerimi sunarım. 

Gelelim Blog açarak para kazanma mevzusuna. İşin can akdikeni kısmı hakikatinde bilgilerimizi blog açarak insanların erişmesine sunmamız olmalıydı. Ancak Roma’lıların parayı bulması ile beraber temel lüzumlar için para olmazsa olmazımız olmuştur. Hal böyle olunca da Blog açarak Para Kazanma fikri bilgilerin paylaşmanın önüne geçmiştir. 

Para kazanma hırsı ile İnternet dünyasında artık yazı ve yazıların insanlara bir şeyler öğretmesinin önüne geçmiştir. Yazıların bilimsel hakikatliği veya doğruluğu yada insanlara öğrettiği mevzular seo sınan ve arama motorlarında ilk sıralarda çıkma mücadelesine yenik düşmüştür. Yazının ilerleyen bölümlerinde SEO mevzusuna detaylı bir biçimde değineceğim. 

Blog açarak para kazanma mevzulu yazıma başlamadan evvel bu yazımdan para kazanma veya ön gizemlerde çıkma seo gibi bir tasam olmadığı için her hangi bir çalışma yapmadığımı andırdırmak isterim. Bakalım gelişigüzel yazılan bu yazı arama motorlarının gözünde nasıl bir yer edinecek. Sözü çok uzatmadan artık yavaş yavaş mevzuya giriş yapalım isterseniz…

Blog Açarak Para Kazanmak İçin Hazırlık Süreci 

Blog Açarak Para Kazanmak için öncelikle bu işi yapıp yapamayacağınız mevzusunda kendinize bir ekip sualler sormalısınız. Bu Suali azıcık daha genişleterek egemen olduğunuz mevzu hakkında ne kadar akıllısınız ve insanlara ne kadar bilgi verebilirsiniz. Diye evvel azıcık düşünmelisiniz. 
Peki Kendinize Neler Sorarak bu işe başlamalısınız? 
1-Bloğum Hangi Mevzuda Olacak?
2-Bloğum İçin ne kadar zaman ayırabilirim?
3-Bloğum Benim için ek bir kazanç kapısı mı? Yoksa Reel İşim mi Olacak? 
4-Bloğum İçin Bütçe Ayırmam Gerekiyor mu? 
Bu dört suale şimdilik cevap vererek başlayabilirsiniz. Peki bu 4 suale hangi yanıtları verdiniz.
Bloğumun mevzusu hakkında fikrim var ama bir kaç mevzu arasında kaldım. Ne kadar zaman ayıracağımı başlayınca tasarlayacağım. Ek kazanç olarak başlayıp vaziyete göre reel işim olabilir. Bütçe ayırmayı düşünmüyorum. Zira blog açarak para kazanmak istiyorum. Şayet yanıtlarınız bu biçimde ise bu işe başlamayın bence…  
Her Şeye Karşın ben blog açarak para kazanacağım diyorsanız şayet Blog Yazarak Para Kazanma Bölüm 2 ye geçiş yapabilirsiniz…..

Bir cevap yazın