Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı İlyas Kim?
Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı İlyas Kim?

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı İlyas Kim?

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı İlyas Kim?Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı İlyas Reis Kim?

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı İlyas kişiliğini canlandıran oyuncunun hakikat ismi, kariyeri, yaşı, boyu, sevgilisi ve tarihteki yer hakkında ayrıntılara haberin devamından ulaşabilirsiniz. 

Trt ekranlarında rakamlı günler sonra ekranlara gelecek olan Barbaroslar dizisinde rol alan oyuncular ve kişilikler izleyenler tarafından oldukça merak ediliyor. Siz kıymetli okurlarımıza son olarak Barbaroslar Despina kişiliği hakkında balakalar vermiştik. Bu yazımızda sizlere dizide rol alan İlyas kişiliğini tanıtacağız. 

Barbaroslar Dizisi İlyas Reis Kim? 

Barbaroslar Dizisi İlyas kişiliğini canlandıran oyuncunun hakikat ismi Caner Topçu‘dur. 25 Haziran 1997 tarihinde dünyaya gelen oyuncunun boyu 1,84 cm kilosu ise 78’dir. Yengeç Burcu olan oyuncu İstanbul şehrinde yaşamaktadır. Bekar olan yakışıklı oyuncu İstanbul Samandıra İş Lisesi sonrasında tiyatro ile ilgilenmeye başlamış ve bir çok oyunda sahne almıştır. 

Dizi Film kariyerine Bilinçsizler adlı proje ile başlayan oyuncu Nöbet adlı filmde rol almıştır. Hiç filminde Deniz rolünde yer alan oyuncu Şimdilerde Barbaroslar Dizisi İlyas rolünü canlandırıyor. 

Barbaroslar Dizisi İlyas Reis Tarihte Var mı?

Tarihi dizilerde en çok merak edilen mevzulardan bkocamansıda hiç kuşku yok ki şahsiyetlerin hakikat yaşamda yaşayıp yaşamadıklarıdır. Google üzerinden sizler için yaptığımız araştırmalarda şu balakalara eriştik.

İlyas Reis’in  16. yüzyıl da yaşamış Türk denizcisi olduğu ve Barbaros Hayreddin Paşa ile Oruç Reis’in kardeşi olduğudur.  Akdeniz, Mısır ve Kuzey Afrika denizlerinde ve denize kıyı bölgelerde  gezmiştir. 

Yazılı kaynaklara göre İlyas Reis’in çıkmış olduğu bir sefer sırasında Rodos Adası etrafında savaştığı  Rodos Şövalyeleri tarafından öldürüldüğü söylenti edilmektedir. 

Barbaroslar Antuan Tarihte Var mı? İşte Ayrıntılar

Bir cevap yazın