Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı Despina Kim?
Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı Despina Kim?

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı Despina Kim?

Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı Despina Kim?Barbaroslar Dizisi Despina Hatun Kim?

Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı Dizisi Despina kişiliğini canlandıran oyuncunun reel ismi, kariyeri, yaşı, ve Tarihteki yeri ve ehemmiyeti hakkındaki ayrıntılara haberin devamından ulaşabilirsiniz. 

Yeni sezon dizilerinden olan ve kısa bir vakit sonra başlayacak olan dizide yer alan şahsiyetler hakkında balakalar vermeye devam ediyoruz. Bir evvelki yazımızda sizlere Barbaroslar Antuan hakkında balakalar vermiştik. Şimdi ise sizlere Barbaroslar Despina ile alakalı ayrıntılardan bahsedeceğiz. 

Barbaroslar Dizisi Despina Kim?

Barbaroslar Despina Hatun kişiliğini canlandıran oyuncunun reel ismi Gülcan Arslan dizide Gözü kara ve bir o kadar da cesur birisi olarak yer alacak. Gülcan Arslan Sakarya şehrinin Karasu ilçesinde 1 Mayıs 1986 senesinde dünyaya gelmiştir. Boğa Burcu olan oyuncu 1.72 metre boyunda ve 57 kilo ağırlığındadır. 
Oyunculuk üzerine eğitimlerini Sadri Aşina Kültür Merkezi’nde bitirmiştir.  Kariyerine  Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ’ ekranlarında yayınlanan ‘Sardunya Cadde ’ adlı dizi ile başlamış ve bu dizide Canan kişiliğini canlandırmıştır. 
Bir çok projede yer alan Gülcan Arslan tarihi dizilerden olan Muhteşem Asır Kösem dizisinde Fahriye Sultan rolünü canlandırmıştı. Son olarak Zengin ve Fakir adlı dizide rol alan oyuncunun değişik projeleri ise şunlardır. 
2019 – Zengin ve Fakir 
2017 – Can Verene Kadar 
2015 – Muhteşem Asır Kösem 
2015 – Tertibe Adanmış Ruhlar 
2014 – Günahkar 
2013 – Arka Sokaklar
2011 – Bir Çocuk Hoşlandım 
2011 – Her Şeye Karşın 
2011 – Entelköy Efeköy ’e Karşı 
2009 – Kahramanlar 
2008 – Gurbet Kuşları 
2008 – Sınıf 
2008 – Hepimiz Bkocamanımız İçin 
2007 – Sardunya Cadde 

Barbaroslar Despine Hatun Tarihte Yaşamış Mı? 

Dizide yer alan Despina şahsiyetinin tarihte yaşayan şahsiyetlerden mi yoksa senaryo gereği oluşturulmuş bir kişilik mi olduğu mevzusunda yaptığımız araştırmalarda şu balakalara ulaştık.
Despina Hatun,  Trabzon İmparatoru IV. İoannis’in kızı, Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan’ın eşi, Safevî Devleti hükümdarı Şah İsmail’in annesi Alemşah Halime Begüm’şöhret annesi.
Barbaroslar Zeynep hakkında ayrıntılar için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın