Arıza Dizisi Cabir Kim? Gerçek ismi
Arıza Dizisi Cabir Kim? Gerçek ismi

Arıza Dizisi Cabir Kim? Gerçek ismi

Arıza Dizisi Cabir Kim? Reel ismi, kariyeri ve oyuncu hakkında merak edilen tüm ayrıntılara haberimizin devamından ulaşabilirsiniz.
Arıza Dizisi Cabir Kim? Gerçek ismi

Arıza Dizisi Cabir Kim?

Arıza Dizisi Cabir şahsiyetini canlandıran oyuncunun reel ismi Fırat Tanış İstanbul şehrinde  5 Mayıs 1975 tarihinde dünyaya gelmiştir. Bütün adı Nuri Fırat Tanış olan oyuncunun minik yaşlardan itibaren tiyatro ile ilgilenmeye başlamıştır. Geniş Aile dizisi ile hemen herkes tarafından tanınan Fırat Müracaat Et şimdilerde Show Tv ekranlarının beğenilen dizisi Arıza kadrosunda yer alıyor. 
Başarılı oyuncu 1998 senesinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bvefatı´nden mezun olmuştur. Mektepten mezun olduktan sonra 1998 – 2001 seneleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları´nda bir çok oyunda sahne aldı. 
2007 senesinde Sadri Alisik Tiyatro Mükâfatları´nde en iyi erkek oyuncu mükâfatını kazandı. Daha sonra  Testosteron´da Andrzej Saramonowicz oynadığı Kornel şahsiyeti ile  2009 İsmail Dümbullu Mükâfatı´nü kazandı.
Son olarak 2019 senesinde İstanbullu Gelin adlı dizide rol alan oyuncu bu diziden evvel Ömrün Sensiz adlı projede yer almıştır. Geniş Aile dizisinin Koyu Bilal rolü ile herkesin gönlüne taht kuran oyuncu 2001 senesinde Yeditepe İstanbul adlı dizide ilk olarak rol almıştır . Tozlu Yollarına Düştüm De Geldim ve Yağmur adlı iki şarkısı bulunmaktadır. 
 
Fırat Tanış’ın  Yer Aldığı Diziler ise Şunlardır.
2001 – Yeditepe İstanbul
2004 – İblis Detayda Gizlidir
2005 – Ihlamurlar Altında Nevzat
2006 – Felek Ne Demek
2007 – Menekşe İle Halil Yusuf
2009 – Geniş Aile Koyu Bilal
2012 – Bir Zamanlar Osmanlı
2015 – Ömrüm Suskun Bir Çığlık
2019 – İstanbullu Gelin Adem
2020 – Arıza Cabir
Arıza Dizisi Cabir şahsiyetini canlandıran Fırat Müracaat Et hakkında balakalar verdiğimiz yazımızın burada sonuna geldik.

Bir cevap yazın